Ceny w Kotorze – noclegi, jedzenie i posiłki w restauracjach

Kotor to jedno z najpiękniej położonych miast w Czarnogórze (paszport czy dowód). Prawdziwa perełka i magnes na turystów. W Kotorze, jak i w całym regionie Boki Kotorskiej jest drożej, niż w pozostałej części tego kraju. Niestety piękne widoki przyciągają turystów, a od popularności danego miejsca, ceny momentalnie rosną. Nadal dla nas nie są to przerażające koszty i jest jednak taniej niż w sąsiedniej Chorwacji, jednak trzeba być na taki stan rzeczy przygotowanym.

Ceny noclegów w Kotorze

Jeśli chodzi o noclegi blisko lub na samej starówce Kotoru to ceny prezentują się całkiem znośnie. Oczywiście jak na tak popularne i często odwiedzane miejsce. Poza sezonem można znaleźć apartament, w którym wyśpią się i 4ry osoby za 40-50 euro. W sezonie letnim za ten sam nocleg zapłacimy już 80 euro.

Jeśli nie zależy nam na bliskości starego miasta, to w sezonie w Kotorze można znaleźć pokój już nawet za 25 euro. Natomiast koszt noclegu w trzy-gwiazdkowym hotelu wyniesie nas ponad 60 euro, a w czterogwiazdkowym nawet ponad 80 euro za pokój.

Ile kosztuje jedzenie w restauracjach w Kotorze
Ile kosztuje jedzenie w restauracjach w Kotorze?

Ceny jedzenia w restauracjach w Kotorze

Zakupy spożywcze jak zawsze bardziej opłaca się robić w sieciowych marketach. Jednak ich na terenie kotorskiej starówki nie ma. Za to poza starym miastem jest normalna część mieszkalna, gdzie na pewno natkniecie się na jeden z marketów: Konzum, Franca czy CBA. Tak ceny jedzenia kształtują się na tym poziomie:

chleb – 0,70 euro
dżem 2,60 euro
herbata – 1-2 euro
czekolada 1 euro
kawa 100 gr – 1,50 euro
mleko – 1 euro za litr
masło – 3,60 euro
sos do spaghetti – 2,30 euro
ketchup – 1 euro
jabłka 1-2 euro za kg
arbuz – 0,70 euro za kg
pomidory – 1,10 euro za kg
ser – 2-6 euro za kg
woda – 0,60 euro za 1,5l

Ceny posiłków w restauracji

Ceny w knajpach na starówce w Kotorze są dwa razy wyższe, niż w innych częściach Czarnogóry. Szczególnie porównując je z tańszym południem tego kraju. zazwyczaj zestawy obiadowe z mięsem, frytkami i surówka kosztują 5 euro, w Kotorze 10-11 euro. Sytuacja z cenami w restauracjach Kotoru wygląda tak:

fastfood w barze
skrzydełka z kurczaka 3,50 euro
hamburger 2 euro
makaron z sosem 5 eurp
cevapi z frytkami 5 euro
kurczak z frytkami 5 euro
sałatka 3,50 euro
tortilla z mięsem 3 euro

ceny w tradycyjnej czarnogórskiej knajpie
zupa+sałatka+mięso 11 euro
zupa+sałatka+ryba 13 euro
danie wegetariańskie 10 euro
porcja muszli+kieliszek wina 10 euro
kawa 1-2 euro
piwo 1-3 euro
cola 1-2 euro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *